9.3 / 10
1 2
Film Hakkında
Dune 2: Çöl Gezegeni Bölüm İki
Fragman İzle

Uzak gelecekte, yıldızlar arası bir çağda geçen “Dune”, evrenin çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü üzerine şekillenen karmaşık bir hikayeyi anlatıyor. Paul Atreides’in, ailesiyle birlikte Arrakis’e varışıyla başlayan serüveni, güç mücadeleleri ve entrikalarla dolu bir yolculuğa dönüşür. Arrakis’in değerli kaynağı olan “baharat”ın etrafında şekillenen bu hikaye, aileler arasındaki çekişmenin yanı sıra evrenin kaderini değiştirebilecek potansiyeli taşıyor. Paul, ailesinin düşmanlarıyla mücadele ederken, kendisinin de içsel bir yolculuğa çıkacağını bilmektedir. Denis Villeneuve’un yönettiği ve Eric Roth’un senaryosunu kaleme aldığı bu epik yapım, izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunmaya aday.

Paul Atreides’in kahramanlık yolculuğu, aynı zamanda varoluşsal bir mücadeleyi de temsil eder. Paul, kendi kaderini ve evrenin kaderini belirleyecek zor seçimler yapmak zorundadır. Bu seçimlerde, etik değerler ve ahlaki sorgulamalar ön plana çıkar.

Dune, okuyucuları ve izleyicileri düşünmeye ve sorgulamaya teşvik eden bir eserdir. Hikayede yer alan karakterler ve olaylar, insanlığın geçmişinden ve günümüzden dersler çıkararak geleceğe dair bir bakış açısı sunar.

Orijinal AdıDune: Part Two Film Türü 2024 Filmleri, Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Macera, Yabancı Filmler Film Dili , Film Kalite Yönetmen Denis Villeneuve Oyuncular Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista
İzlenme1340 IMDb9.4 Film Süre166 Dk. Yıl Ülke
Filme Yorum Yaz