7.8 / 10
1 1
Film Hakkında
Amerikan Kurgusu
Fragman İzle

Monk, bir zamanlar başarılı bir roman yazarıydı. Ancak, siyahi eğlence endüstrisinin ikiyüzlülüğünü ve sömürücülüğünü gördükçe, artık yazmak istemiyordu. Etrafındaki insanlar, siyahi ten üzerinden maddi kazanç elde etmekten utanmıyorlardı. Monk, bu duruma dayanamıyordu.

Bir gün, Monk karar verdi. Toplumun çürümüşlüğünü gözler önüne sermek için bir kitap yazacaktı. Ancak, bu kitabı kendi adıyla yazamamıştı. Çünkü, toplumun onu dışlayacağını biliyordu. Bu yüzden, takma bir isim kullandı ve kitabına “Siyah” adını verdi.

Monk, kitabı yazarken, kendi iç dünyasına da bir yolculuğa çıktı. Kendinin de bu çürümüş sistemden etkilendiğini fark etti. Ancak, bu durumun artık değişeceğini de anladı.

“Siyah” kitabı, büyük bir ses getirdi. Monk, toplumdaki çarpıklıkları gözler önüne sermeyi başarmıştı. Kitap, siyahi toplumda bir uyanışa neden oldu. Monk, kendi ruhsal dönüşümünü tamamlamıştı.

Orijinal AdıAmerican Fiction Film Türü 2023 Filmleri, Dram, Komedi, Yabancı Filmler Film Dili , Film Kalite Yönetmen Cord Jefferson Oyuncular Jeffrey Wright, Tracee Ellis Ross, John Ortiz, Erika Alexander, Leslie Uggams, Adam Brody, Keith David, Issa Rae
İzlenme217 IMDb7.8 Film Süre117 Dk. Yıl Ülke
Filme Yorum Yaz