4.9 / 10
1 1
Film Hakkında
Efsane
Fragman İzle

Çorum’un yaylalarında yaşayan Yoğurtçuoğlu ailesi, doğayla iç içe bir yaşam sürmektedir. Ailenin geçim kaynağı ise binlerce yıllık bir gelenek olan yoğurtçuluktur. Yoğurtçuoğluların yaptığı yoğurtlar, eşsiz lezzeti ve şifalı özellikleriyle ünlüdür.

Bu ailenin sırrı ise, yoğurdun yapımında kullanılan özel bir karışımda gizlidir. Bu karışım, ailenin en yaşlısı olan Dede tarafından özenle korunmaktadır.

Bir yaz günü, yaylalara aniden kar yağmaya başlar. Bu durum, ailenin başına büyük bir felaket getirebilecek bir efsanenin gerçekleşmesi anlamına gelmektedir. Efsaneye göre, yoğurdun sırrı bir başkasına aktarılmazsa, ailenin başına büyük bir felaket gelecektir.

Dede, bu durumu hemen çözmek için aileyi bir araya toplar. Bu çağrıya, Sadık ve Özgür adındaki ikiz kardeşler de dahildir. İkizler, dedelerinden el alarak yoğurdun sırrını öğrenmek için zorlu bir mücadeleye girişirler.

Orijinal AdıEfsane Film Türü 2024 Filmleri, Komedi Film Dili Film Kalite Yönetmen Selçuk Aydemir Oyuncular Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Cemile Canyurt, Sinasi Yurtsever, Ayhan Tas, Elif Ongan, Sadi Celil Cengiz, Serdar Gökhan
İzlenme883 IMDb4.9 Film Süre105 Dk. Yıl Ülke
Filme Yorum Yaz